រថយន្តពីរគ្រឿងបុកជាមួយម៉ូតូអមការពារសុវត្ថិភាពដំណើររបស់គណៈប្រតិភូកាលពីព្រឹកមិញ
ភ្នំពេញ៖ កាលពីព្រឹកម៉ោង៦ ថ្ងៃទី១២ ខែវិច្ឆិកា មានករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍កើតឡើងនៅត្រង់ចំណុចម្តុំស្ពាននាគ ជិតវត្តភ្នំ រវាងម៉ូតូអមការពារសុវត្ថិភាពដំណើររបស់គណៈប្រតិភូ និងរថយន្តចំនួន ២គ្រឿងបណ្តាលឱ្យម៉ូតូ និងរថយន្តចំនួន ១គ្រឿងរងការខូចខាត។
អ្នកនាំពាក្យស្នងការដ្ឋាននគរបាលរាជធានីភ្នំពេញ លោក សាន សុខសីហា បានបញ្ជាក់ប្រាប់អ្នកសារព័ត៌មាន EAC ថា រថយន្តទាំងពីរគ្រឿងនោះត្រូវបានអាជ្ញាធរបញ្ជូនមកការិយាល័យចរាចរណ៍។
បើតាមអ្នកនាំពាក្យ ករណីគ្រោះថ្នាក់ចរាចរណ៍នេះពុំបានធ្វើឱ្យអ្នកដំណើររងរបួសធ្ងន់ធ្ងរឡើយ ពោលគ្រាន់តែរងការខូចខាតម៉ូតូ និងរថយន្ត។
អ្នកនាំពាក្យបានប្រាប់ថា៖ «នេះជាករណីគ្រោះថ្នាក់ធម្មតា មិនមែនជាការគ្រោះថ្នាក់ពេលនាំក្បួននោះទេ ព្រោះគាត់ជិះទៅកាន់ទីតាំងដើម្បីដឹកនាំក្បួន»។
គូសបញ្ជាក់ថា យោងតាមច្បាប់ស្តីពីចរាចរណ៍ផ្លូវគោក ត្រង់មាត្រា៨១ បានចែងថា ជនណាបើកបរមិនគោរពសញ្ញាបញ្ជារបស់មន្ត្រីមានសមត្ថកិច្ចការពារក្បួនដំណើរគណៈប្រតិភូ ឬថ្នាក់ដឹកនាំជាន់ខ្ពស់បង្កការខូចខាតដល់យានយន្តរបស់ក្បួន ត្រូវផ្តន្ទាទោសដាក់ពន្ធនាគារពី ១ខែ ទៅ ៦ខែ និងពិន័យជាប្រាក់ពី ៨សែនរៀលទៅ ៤លានរៀល៕